Kim jesteśmy?
Domat Consulting to innowacyjny start’up celowy. Oparty został o bogate doświadczenie w świadczeniu usług doradczych dla gospodarki odpadami, ochrony środowiska, przemysłu cementowego i energetyki oraz pozyskiwania finansowania zewnętrznego. Obsługujemy klientów indywidualnych, sektor MŚP oraz przede wszystkim Jednostki Samorządu Terytorialnego. Struktura Domat Consulting wsparta została szeregiem porozumień i umów, z uznanymi na rynku krajowym i europejskim instytucjami i przedsiębiorstwami. Pozwala to na kompleksową obsługę każdego klienta. Głównym celem działalności Domat Consulting, jest opracowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych łączących racjonalne gospodarowanie odpadami z ekonomiką odzysku energetycznego i ochroną środowiska. Od 2017 roku, Domat Conulting jest lokatorem Kieleckiego Parku Technologicznego.
Domat Consulting to zgrany, profesjonalny i ambitny zespół, którego głównym celem jest jak najsprawniejsza i jak najbardziej opłacalna dla klienta, indywidualnie formowana pomoc. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy jakość. Każde nasze działanie jest wynikiem sumiennej i pełnej analizy. Nie wykonujemy przypadkowych ruchów. Ta zasada pozwala nam na zagwarantowanie zadowolenia naszych klientów.
Czym się zajmujemy?
Poza działalnością doradczą Domat Consulting prowadzi własne działania i projekty B+R. Ich głównym celem jest opracowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych dla gospodarki odpadami, energetyki, przemysłu cementowego i ochrony środowiska. Naszą autorską ideą, jest tworzenie „Zamkniętych Systemów Lokalnego Odzysku Energetycznego Odpadów Komunalnych”, tj. lokalnych systemów „Obiegu Zamkniętego Odpadów” poprzez ich odzysk energetyczny w ciepłowniach i elektrociepłowniach. W odróżnieniu od innych, oferowanych obecnie na rynku rozwiązań, nasza propozycja jest kompleksowa i nie opiera się na prostym systemie „spalenia” odpadów zmieszanych w nieekonomicznej formie RDF. Nasza koncepcja, opisuje cały cykl technologiczny, tj. od wytwórcy odpadu, przez formulację prawdziwego, certyfikowanego paliwa w formie peletu, jego transport i proces odzysku energetycznego, aż po zagospodarowanie popiołu procesowego.
Nie zamykamy się na żadną współpracę, branżę czy rynek. Zakres naszej działalności obejmuje również pomoc merytoryczną w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie w ramach konkursów ogłaszanych przez NCBiR, NFOŚiGW oraz PARP. W najbliższej przyszłości zamierzamy wdrożyć do naszej oferty również systemy magazynowania energii. W kwietniu 2019 roku podpisaliśmy memorandum rozpoczynające nasze międzynarodowe działania, nakierowane na budowę kompleksowego systemu gospodarowania odpadów i ich odzysku energetycznego w mieście partnerskim dla Kielc – Winnicy (Ukraina).
Aktualnie Domat Consulting realizuje również projekt badawczo – rozwojowy, przy udziale uznanego i renomowanego Instytutu Nafty i Gazu – Polskiego Instytutu Badawczego w Krakowie, znanej w Polsce i Europie Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, wiodącego producenta kotłów – SEFAKO S.A., jednej z najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych marek świętokrzyskich FABET S.A. oraz niezwykle doświadczonej PPUH Eko-Energia Sp. z o.o. z Krakowa. Przedmiotem Projektu jest m.in. opracowanie innowacyjnego paliwa alternatywnego, przeznaczonego do odzysku energetycznego w ramach struktur energetyki lokalnej. Projekt ten będzie współfinansowany ze środków unijnych udzielonych w ramach konkursu, którego organizatorem jest NCBiR.
Nasze doświadczenie
Domat Consulting uczestniczył między innymi w tworzeniu rozwiązań dla świętokrzyskiego systemu gospodarowania odpadami. Opracowaliśmy dedykowany system produkcji paliwa alternatywnego z przeznaczeniem dla przemysłu cementowego na zlecenie Rządu Republiki Białoruś. Realizowaliśmy również inwestycje w Regionalne Instalacje Gospodarowania Odpadami na terenie całej Polski, a przede wszystkim w Przemyślu i Końskich. Z powodzeniem przeprowadzaliśmy pełne procedury uzyskiwania takich dokumentacji jak: pozwolenia na zbieranie odpadów, pozwolenia zintegrowane, czy też decyzje środowiskowe. Nasze działania obejmowały również tworzenie planów rozwojowych dla przedsiębiorstw, przeprowadzanie restrukturyzacji oraz rekrutacji wewnętrznych i zewnętrznych w firmach.
Najważniejsze osiągnięcia
Naszym bez wątpienia kluczowym sukcesem jest pozytywna ocena proponowanego przez nas rozwiązania przez NCBiR, nagrodzone przyznaniem dofinansowania na realizację projektu badawczo – rozwojowego. Z dniem 1 kwietnia 2019 roku rozpoczęliśmy jego realizację w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 1.1.1. “Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. Udział w naszym projekcie biorą również Instytut Nafty i Gazu – Polski Instytut Badawczy w Krakowie (kluczowy podwykonawca) oraz nasi partnerzy merytoryczni – SEFAKO S.A., Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, PGK w Końskich Sp. z o.o., PEC w Końskich Sp. z o.o. i PWiK w Końskich Sp. z o.o.
Tytuł Projektu: „Opracowanie innowacyjnego aglomeratu energetycznego w postaci peletu wraz z demonstracyjną infrastrukturą produkcyjną oraz projektem optymalnego paleniska”
Nr Projektu: POIR.01.01.01-00-0641/18
Budżet Projektu: 10 162 687,50 PLN
Kwota dofinansowania: 7 039 111,25 PLN